Vybavení do domu - kuchyně, obývací pokoj, salon a další
 

Výhody práškových barev

Práškové lakování, které využívá práškovou barvu, je stále více oblíbenějším způsobem lakování. Důvodů je mnoho – tyto práškové barvy jsou ekonomické, kvalitní a ekologické. Nezatěžují tak zbytečně životní prostředí. Ekologický aspekt je dnes také prosazován ze strany například Evropské unie. Práškové barvy se řadí do skupiny tzv. průmyslových nátěrových hmot a jsou složeny ze směsi pryskyřice, pigmentů a dalších surovin, které těmto barvám dodávají tvrdost, lesk, mat, vytvářejí určitou strukturu povrchu, atd. Směs práškových barev má suchou práškovou konzistenci. Dnes se práškují nejrůznější výrobky – od praček, ledniček a sporáků až po jízdní kola nebo kancelářské pomůcky.
Prášková barva může být také použita jako barva na kov. Moderní technologie nanášení práškových barev je ekologická a ekonomická. Nutné je dodržovat všechny podmínky skladování práškových barev. Okolní teplota by neměla přesahovat 25 stupňů celsia. Barvu je nutné ochránit před vlhkostí a prudkou změnou teploty. Při dodržení těchto podmínek si prášková barva dlouhou udrží svou kvalitu. Mezi další výhody práškového lakování patří estetický vzhled aplikovaných barev, fyzicko-mechanické výhody (vysoká mechanická a chemická odolnost, chrání před korozí, atd.) a výhodou také je, že se jedná o finančně výhodný povrchový materiál.
Jestliže potřebujete povrchově upravit hliník nebo železo, obraťte se na Práškovou lakovnu Albixon. Poskytuje celou řadu výhod jako je barevnou stálost nátěru, využití vysoce moderních technologií, rychlou dodávku zakázky, atd. Prášková lakovna Albixon má také certifikovaný systém managementu jakosti dle normy ISO 9001 a systém environmentálního managementu dle normy ISO 14001. Tyto certifikáty jsou pro zákazníky zárukou vysoké a dlouhotrvající kvality prováděných povrchových úprav. Více informací najdete na http://www.praskovalakovna.cz/. Online najdete také ceník jednotlivých prací.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Nevýhody práškových barev: Těch výhod je fakt... 0 Jirka N. 27. 01. 2014
číst vše Nový příspěvek

24. 04. 2013