Vybavení do domu - kuchyně, obývací pokoj, salon a další
 

Schody do podkroví

Podkroví je součástí celá řady domů, a to jak klasických domů rodinného charakteru, tak i domů větších bytových či panelových. Do podkroví je zapotřebí se vždy nějakým způsobem dostat. Nejobyčejnějším a klasickým řešením jsou zcela jistě schody. Naštěstí již dávno minuly doby, kdy si lidé mohli vybrat jen jeden jediný typ schodů, a proto se dnes děje to, že si můžeme do domu instalovat schody přesně podle svého přání.

Asi nejčastěji volenou variantou jsou klasické betonové schody, jež se nejvíce využívají na velkých chodbách a prostorách, jež jsou společné v klasických panelových domech. Výstup do podkroví je řešen prakticky stejně jako kterýkoli jiný výstup do dalšího patra. Betonové schody jsou nadmíru bytelné a mohou být pokryty i vkusnou dlažbou. Dá se na ně dát jakákoli dlaždice, jež bude barevně i tvarově korespondovat s okolím. Jinak se ale mnohdy kupují do podkroví klidně i kovové schody. Jít může o schody skládací i o točité schodiště. To je více na očích a v některých variantách může vypadat hezky a vkusně. Třeba rustikální provedení tohoto typu schodiště je u některých domácností naprosto vkusnou variantou.

Jinak se dají zakoupit i skládací dřevěné schody, které umožňují bezproblémový přístup i do podkroví, jež není tak hojně navštěvováno. Schody do podkroví bychom měli volit i s ohledem na to, jak často do podkroví chodíme. Pokud je náš pohyb po schodech do podkroví minimální, stačí sehnat i lacinou variantu schodů. Ostatně na webu www.swn-schody.cz se dá vybírat ze zajímavých typů schodů a schodišť. Každý člověk si musí rozmyslet, který typ schodů bude volit a potom si je pouze vybrat, což již nemusí být složité. Při obrovském množství schodů na tomto internetovém portálu máme značně zjednodušenou pozici ve výběru.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

27. 02. 2013