Vybavení do domu - kuchyně, obývací pokoj, salon a další
 

Příslušenství k bazénům

Rozhodli jste se pořídit si na zahradu perfektní rodinný bazén? To je skvělá zpráva! Vaše léta budou plné pohody a relaxace u vody. Samotný bazén vám však nebude stačit. Bez bazénového příslušenství se rozhodně neobejdete. Co vše je nutné k bazénu ještě pořídit? Například krycí fólii, která zabrání znečištění vody například od napadaného listí a bude udržovat teplotu vody. Pokud chcete udržet vodu stoprocentně čistou, nechejte si bazén zastřešit. To má také své další výhody – koupací sezónu si můžete prodloužit až o několik měsíců! Jestliže se rozhodnete také pro ohřev vody, můžete se ve vašem rodinném bazénu koupat bez problémů celý rok.
Srdcem každého bazénu je jeho filtrace, která je jedním ze základních instrumentů, které udržují vodu v bazénu čistou. Dříve byly často přívany kartušové filtrace, které jsou však dnes již zastaralé. Kvalitní bazénová písková filtrace zachytí hrubé nečistoty, jako je listí, hmyz, jehličí, atd. Důležité je vybrat bazénovou filtraci s dostatečným výkonem. Když zvolíte menší výkon, nebude písková filtrace schopna váš bazén dostatečně vyčistit a ztratí tak svůj smysl. Ke každé pískové filtraci neodmyslitelně patří filtrační písek, který by měl mít správnou zrnitost. Je nutné jej také pravidelně vyměňovat, neboť písek se časem obrousí. Kvalitní filtrační písek najdete například na http://www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/filtracni-pisek/.
Při péči o váš bazén se neobejdete bez bazénové chemie. Bazénová chemie zaručí, že voda ve vašem rodinném bazénu bude čistá a nebudou se v ní tvořit řasy. Jen s použitím správné bazénové chemie může po celou koupací sezónu zůstat vaše voda zdravotně nezávadná. Veškerá bazénová chemie by měla splňovat hygienické, ekologické i zdravotní atesty a požadavky. Nejčastěji se můžete setkat s přípravky upravujících hodnoty Ph a chlóru a dále s chlórovými tabletami, které mají postupné uvolňování.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

22. 05. 2013