Vybavení do domu - kuchyně, obývací pokoj, salon a další
 

Cenné rady při výběru zeleného koberce

Konečně jste se přestěhovali do vysněného bytu a nyní na Vás čeká zařizování jednotlivých místností? Možná jste již nasbírala inspiraci během návštěvy bytových studií. Jiní rádi čerpají motivaci na vybudování své vlastní domácnosti prostřednictvím nejrůznějších módních katalogů.

Jak vybrat vhodný koberec?

Kromě nábytku a nejrůznějších bytových doplňků budete jistě zvažovat také volbu správné podlahoviny. Nejčastější volbou především v domácnostech, kde se pohybují děti, jsou vinylové a plovoucí podlahy. Útulnějšího dojmu docílíte pořízením koberce. Ať už se rozhodnete pro metrákový nebo kusový koberec, vždy berte za své, že právě díky koberci získá místnost svůj elegantní vzhled. S výběrem praktického i nadčasového zeleného koberce Vám velmi ráda pomůže společnost Vopi. Samozřejmě zde objevíte také koberce v jiných barevných provedeních. Možná Vám přijde na první pohled, že jsou všechny koberce stejné. Ale opak je pravdou. Při výběru koberce věnujte pozornost volbě správného vlasu, materiálu či způsobu použití. Přičemž platí pravidlo, že čím je počet vláken vyšší, tím je koberec odolnější proti oděru. V praxi se můžeme setkat se třemi typy vlasu. Může jít o koberec se střiženým vlasem, který se jeví jako ideální volba do běžného provozu domácností. Koberec se smyčkou se vyznačuje dlouhou trvanlivostí i jednoduchou údržbou. Tyto koberce jsou určeny do místnosti s vysokým provozem. Třetí možností je kombinace vlasu a smyčky. Tyto koberce jsou sice méně trvanlivé, avšak vyrábí se v široké škále barev a dezénů. Je dobré mít předem rozmyšleno, jak často bude koberec vytížen a jak dlouho je potřeba, aby bez problémů sloužil.

Barevné koberce od Vopi

Při výběru nového červeného koberce nepřehlédněte cedulku s informačními piktogramy. Právě z nich se totiž dovíte mnohé cenné informace. Především to, jaké požární třídě koberec vyhovuje, zda je vhodný také pro podlahové vytápění nebo jestli má certifikovanou protiskluzovou odolnost. Velmi důležitá je také informace o třídě zátěže. Podle ní totiž poznáte, do jakých prostor se koberec nejlépe hodí.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

30. 01. 2020